Par mums

Gaujmaliete ir latviešu studenšu korporācija, dibināta pie Latvijas Universitātes 1927. gada 22. martā. Tā ir sestā vecākā studenšu korporācija Latvijā, kas apvieno vairāk nekā 200 akadēmiski izglītotas sievietes Latvijā, ASV, Austrālijā un citur pasaulē.

Gaujmalietes mērķi ir:

  • audzināt savas locekles nacionāli valstiskā garā;
  •  veicināt draudzību un vienprātību;
  •  izkopt sirds skaidrību un daiļuma izpratni;
  •  būt lietišķām un objektīvām savos darbos un spriedumos, iecietīgām pret citu domām un pārliecību.

2010. gada janvārī pagāja 20 gadi, kopš Gaujmaliete atjaunoja savu darbību Latvijā pēc padomju okupācijas gadiem. Mūsuprāt, tas bija pietiekams iemesls, lai pašām gaujmalietēm pavaicātu, kāda tad ir gaujmaliete un ko viņām ir devusi dalība korporācijā. Aptaujā noskaidrojās, ka vērtības, kas raksturo gaujmalieti, ir: draudzība, dzīvesprieks, izpalīdzība, reizēm uzdrīkstēšanās darīt ko traku un pat smieklīgu, smaids, tieksme pēc zinātnes, labvēlība vienai pret otru, spēja būt radošām, godaprāts, patriotisms un laba sirds.

„Korporācijas vērtību var novērtēt tikai pēc gadiem. Tikko kā iestājoties korporācijā, svarīgāk liekas jauni draugi, ballītes, tikšanās u.c. lietas, bet tagad, kad drīz jau būs pagājuši 20 gadi, es novērtēju to, ka vēl joprojām es satiekos ar tām pašām gaujmalietēm, kuras bija, kad mēs kopā iestājāmies korporācijā, ka mums joprojām ir par ko parunāt, uzzināt, kā katrai sokas, un palīdzēt, ja ir iespējams. Man šķiet, ka tā ir liela emocionāla vērtība, tāda kopības sajūta. Katrā ziņā ikviens notikums noteiktā cilvēku lokā veido emocionālos pārdzīvojumus un tā ir vērtība, ko, man šķiet, var iegūt tikai korporācijā.”
Fil! Solvita Strāķe